Следниот противник на Кабиб? Агентот вели, ниту Фергусон, ниту Конор!


Aктуелниот шампион во УФЦ во лесна категорија, Кабиб Нурмагомедов и понатаму е непоразен во професионалната кариера (28:0). Во саботата тој го совлада Дастин ...
| | веќе видена | слични

Конор Мекгрегор често пати објавува нешто на социјалните мрежи, но неговата последна објава привлече големо внимание. Ирецот нема борба откако беше поразен од ...
| | веќе видена | слични

Контроверзниот УФЦ борец, Конор Мекгрегор повторно се огласи на социјалните мрежи и спрати една шифрирана порака по која можеби го најави неговото враќање во ...
| | веќе видена | слични

Џастин Гатје го воодушеви боречкиот свет со однесувањето на крајот на борбата против Доналд Серон на „Flight Night 158“. Прво со кроше го удри противникоот, а ...
| | веќе видена | слични

Џастин Гетџи го победи Доналд Серон со технички нокаут по 4:18 во првата рунда на УФЦ Ванкувер, откако прво го прати на подот со силен удар со десната рака, по ...
| | веќе видена | слични

Двократниот првак на Белатор, Бразилецот Патрисиу Фреири, е уверен дека може да го нокаутира непораениот УФЦ првак Хабиб Нурмагомедов. „Хабиб е тежок соперник, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кабиб Нурмагомедов е едно од најпознатите имиња во ММА спортот, а минатиот викенд со победата над Дастин Поириер ја продолжи неговата неверојатна серија од 28 ...
| | веќе видена | слични

Хабиб Нурмагомедов минатата сабота успешно ја одбрани титулата во лесна категорија во УФЦ шампионатот, победувајќи Дастин Поирие. Нурмагомедов со победата над ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 638 | | | веќе видена

Сите обвинители од Специјалното јавно обвинителство се враќаат во матичните освен притворената Катица Јанева која од денeска и практично е без работа. Нејзе ...
сите 402 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 176 | | | веќе видена

ОВЕН Вложувате многу енергија во работата. Овој период ќе дознаете многу нешта кои не сте ги ни претпоставувале. Не трошете време на туѓите грижи и чувајте се ...
сите 136 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 197 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Следниот противник на Кабиб? Агентот вели, ниту Фергусон, ниту Конор!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: