Вардар се одјави од Скопје, европскиот првак два дена порано во Монпеље

Вардар го одработи последниот тренинг во Скопје пред дуелот со Монпеље. Европскиот првак утре рано наутро го почнува походот кон одбраната на титулата, прво ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ракометарите на „Вардар“ го освија третиот пехар во Суперкупот на Македонија откако синоќа во Куманово со резултат 26:24 го совладаа составот на ...
| | веќе видена | слични

Еурофарм Работник ќе почека на првиот триумф во ЕХФ Лигата на шампионите, откако пропушти шанса на гостувањето во Шведска кај Савехоф, водејќи со пет гола ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Андреа Пирло и официјално стана нов тренер на Јувентус. Италијанскиот фудбалски шампион вечерва потврди дека 41-годишниот Пирло потпиша договор со важност до ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар се одјави од Скопје, европскиот првак два дена порано во Монпеље

Од:
До кого (е-маил):
Порака: