Мислите дека слободните играчи се бесплатни? Посредниците добиваат неверојатни бројки...

Ова лето беа реализирани стотици трансфери, а огромна сума на пари покрај клубовите кои што ги продаваа своите фудбалери заработија посредниците, односно ...
| | веќе видена | слични

Осумдесетте клуба што сезонава ќе настапат во групната фаза на Лигата на шампионите и во Лига Европа направиле 58 отсто од целокупното глобално трошење за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шампионот во Премиер лигата, Манчестер Сити излезе со компромисно решение за летниот преоден рок во Англија. За време на состанокот на сопствениците на 20-те ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Oвогодинешниот експеримент баш и не им успеа. Следи нов… Англичаните не се задоволни што преодниот рок заврши пред стартот на шампионатот. Веруваат дека така ...
| | веќе видена | слични

Останато

По еден месец одложување денеска почна новата учебна година за 270 000 средношколци и основци, меѓу кои 19 илјади се првачиња. Училишното ѕвонче заѕвони за ...
сите 358 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, денеска се сретна со постојаната претставничка на УНДП во земјава, Нарине Сахакјан и нејзините ...
сите 361 | | | веќе видена

Судијката Добрила Кацарска е предложена како кандидат од Судскиот совет за нов Уставен судија. Кацарска е позната во јавноста по бројни предмети во кои суди ...
сите 130 | | | веќе видена

ИТ уреди и интернет биле обезбедени во поголем број онаму каде се уште нема ќе се набават. За учениците кои немаат услови да следат настава онлајн ќе им бидат ...
сите 265 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Нарачателот на шамарите и насилствата во Општина центар Никола Груевски во 2013 година доби затворска казна во траење од 1 година и шест месеци, во отсуство. ...
сите 195 | | | веќе видена

Турската влада е обвинета за криење на вистинскиот обем на пандемијата на коронавирусот.Обвинувањата следуваа откако министерот за здравство, Фахретин Коча, ...
сите 545 | | | веќе видена

Видео на кое се гледа напад со беспилотно летало, врз ерменски војници, објави азербејџанското министерство за одбрана. Резервните сили на ерменската армија ...
сите 413 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 110 | | | веќе видена

Одложувањето на плаќањето на ратите на кредити ќе ги зголеми нефункционалните кредити-оценува Македонската банкарска асоцијалција. Банкарите се уште ги немаат ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мислите дека слободните играчи се бесплатни? Посредниците добиваат неверојатни бројки...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: