Се гради инфраструктурата во новата штипска населба Сончев град


Во Штип деновиве интензивно се работи на инфраструктурата во новата населба Сончев град. Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски денеска беше на увид ...
| | веќе видена | слични

Почна имплементацијата на јавното приватно партнерство во Куманово за инсталација на ново современо улично осветлување со лед лампи, информираше денеска, ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

,,На оваа локација, позади мене, наскоро ќе започне изведбата на нов Спортско – Адреналински парк во Општина Карпош. Станува збор за реализација на едно од ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за реализација на едно од главните изборни ветувања на СДСМ и градоначалникот Стефан Богоев.  За овој парк, Општина Карпош доби грант, неповратни ...
| | веќе видена | слични

Општина Македонска Каменица активно се вклучува во реализација на ЕСКО проектот, финансиран од Регионалната програма за енергетска ефикасност. Македонска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 216 | | | веќе видена

На 7.000 превозници ќе им биде продолжена лиценцата за работа дополнително една година без надомест, најави министерот Бочварски. Посочува - ќе се обезбедат ...
сите 231 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ повика на масовен протест во сабота во 18 и 30 часот. Тој вели дека оваа власт во недостаток на успеси и во услови на секојдневни порази ...
сите 89 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Безбедносниот аналитичар Благоја Марковски во 24 анализа истакна дека војната меѓу Азербејџан и Ерменија е територијален конфликт, кој датира одамна од пост ...
сите 364 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 110 | | | веќе видена

Семејството Јанковски од Битола коешто на 12 септември ја постигна најголемата 7-ка во историјата на Државна лотарија, беше во посета на студиото каде што се ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се гради инфраструктурата во новата штипска населба Сончев град

Од:
До кого (е-маил):
Порака: