Во Јапонија протести поради застарените закони за сексуално злоставување


4 копии

Демонстрантите, кои се борат за правата на жените денеска шестпати протестираат на улица поради застарените закони за сексуално злоставување откако маж беше ...
| | веќе видена | слични

Поранешната професорка по англиски јазик во средно училиште во американската сојузна држава Јута е пуштена на слобода откако четири години помина во затвор ...
| | веќе видена | слични

Апелациониот суд во Белград го ослободиле од обвинение Данијел Ч. (25) за обљуба на тринаесетгодишно девојче, со оправдување дека се извршени низа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новозеландската премиерка Џакинда Арден се извини поради начинот на кој нејзината партија реагирала на обвинувањата за сексуална злоупотреба насочени кон еден ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски утре се враќаат во судница да го застапуваат предметот Монструм. Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески веќе започнал со ...
сите 388 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 313 | | | веќе видена

Наместо укинување на притворот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет", како што побара нејзината ...
сите 188 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Финска ја победи Турција со 3:2 во сетови и ќе игра против Франција во осминафиналето на Европското првенство во одбојка. Ова значи крај ...
сите 349 | | | веќе видена

Според извори од дипломатските кругови се погласни се информациите во врска со изразеното отворено незадоволство на Стево Пендаровски кон сите до кои допира ...
сите 401 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 281 | | | веќе видена

Нови 30 дена е продолжен притворот на Катица Јанева која е трета осомничена во случајот Рекет. Кривичниот суд вчера на предлог на Обвинителството и го продолжи ...
сите 243 | | | веќе видена

 Психолозите имаат неколку совети за тоа што не треба да го правите на првиот состанок со личноста која ви се допаѓа, за да не оставите лош впечаток. Првите ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Јапонија протести поради застарените закони за сексуално злоставување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: