ОН: Околу 400 деца годинава починаа во сирискиот бегалски камп ал-Хол


Десетина семејства на џихадисти, составени од француски жени и деца кои се чуваат во курдските логори во Сирија, поднесоа тужба против министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кон крајот на март годинава американскиот претседател Доналд Трамп прогласи триумфално дека Исламската држава е поразена. Падна и последното упориште во Ирак ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на Демократската партија на Србите во Македонија и пратеник Иван Стоиљковиќ, во Дневникот на Сител потенцираше дека вакцините од Србија кои треба ...
сите 406 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 107 | | | веќе видена

Поранешниот заменик министер за образование, професорот Петар Атанасов во разговор за Фактор вели дека сосема се оправдани негативните реакции во јавноста во ...
сите 533 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 130 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 202 | | | веќе видена

Генералниот инспектор на Министерството за правда на САД, Мајкл Хоровиц, соопшти денеска дека е започната истрага за можно незаконско влијание врз ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОН: Околу 400 деца годинава починаа во сирискиот бегалски камп ал-Хол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: