Вечер на серенада во Делчево

2 копии
5 копии
2 копии

Со едночасовен настап во Нишкиот културен центар, синоќа фолклорната група „Копачка“ од село Драмче, Делчево ги затвори Деновите на македонската култура во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на „Неделата за движење”, спортскиот оддел при Детскиот културен центар „Карпош” во соработка и поддржано од Град Скопје ја организираше манифестација ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Движи се за здравје“ е манифестација која спортскиот оддел при Детскиот културен центар „Карпош“ ја организира во рамки на Европската недела на движењето што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Почна пријавувањето за традиционалната манифестација „Пијанечки денови на сливата“, што ќе се одржи на 20 септември во Делчево. Целта е да се промовира сината ...
| | веќе видена | слични

Во склоп на Европската недела на движењето што се одржува од 16.09 до 22.09 2019 год., спортскиот оддел при Детскиот културен центар „Карпош“ во соработка со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Рокот за доделување на мандатот за состав на новата влада тече веќе трети ден. Политичките партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во изминатите денови потврдија дека работат ...
сите 489 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

На фирмите кои ја затаија државната помош дадена како поддршка поради корона – кризата Владата им дава шанса до утре да им ги исплатат парите на своите ...
сите 179 | | | веќе видена

Вкупната бројка на Ковид дијагностицирани во Македонија од почетокот на епидемијата заклучно со вчерашниот ден изнесува 11399, бројката на оздравени пациенти е ...
сите 635 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 230 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 68 | | | веќе видена

За формирање Влада не е доволно да се каже „имам мнозинство“, пишува денеска во пост на Фејсбук, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, истовремено ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечер на серенада во Делчево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: