Амбасадата на САД во Кабул погодена од ракета една минута по полноќ на 11 септември

Американската амбасада во Кабул е погодена од ракета една минута по полноќ на 18-годишнината од нападите на 11 септември на Светскиот трговски центар. Веднаш ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 30 цивили се убиени а уште 40 се ранети во воздушен напад на авганистанските безбедносни сили со поддршка на американските воздушни сили во источен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

НАТО денеска соопшти дека еден американски војник загина за време на операција во Авганистан. Но, Северноатлантската алијанса не соопшти детали за инцидентот. ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Преговарачка екипа на авганистанските талибанци допатува во Русија, само неколку дена откако американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека преговорите со ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи за Доналд Трамп преговорите со Талибанците се веќе мртви, затоа сега тие ќе преговараат со Русија. Авганистанските Талибанци испратија преговарачка ...
| | веќе видена | слични

Од американскиот Стејт департмент синоќа изјавија дека постои голем интерес помеѓу партнерите за испорака на допoлнителен број на ловци Ф-35, и дека САД се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку четири војници загинаа при напад на бомбаш-самоубиец врз база на авганистанските специјални сили на периферија на Кабул, соопшти авганистанското ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се најавува нова преговарачка рунда за законот за јавно обвинителство и идниот статус на институцијата што треба да го наследи СЈО. Утре се споменува како ...
сите 419 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил понудената гаранција во имот, а ...
сите 416 | | | веќе видена

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 125 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

На власта не и одговара да се донесе законот за јавно обвинителство, СДСМ сака да го закочи целиот процес. Не сакаат да се договориме затоа што сакаат да ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амбасадата на САД во Кабул погодена од ракета една минута по полноќ на 11 септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: