Во САД се урна товарен авион, неизвесна судбината на екипажот


4 копии
3 копии

Во несреќата загинале 5 лица а две се повредени. Двомоторниот авион „РА31“ се урнал вчера над една куќа во градот Попајан, неколку минути по полетувањето. Како ...
| | веќе видена | слични

Мал авион се сруши во југозападна Колумбија при што загинаа седуммина, а повредени се три лица. Несреќата се случила вчера само неколку минути по полетувањето ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руски патнички авион Јак -42 беше принуден на слета на аеродромот во Краснојарск во Сибир, откако пријавил технички проблем, соопшти руското министерство за ...
| | веќе видена | слични

На аеродромот во американскиот град Бока-Ратон, во сојузната држава Флорида, еден маж со чудо избегна авион кој поради проблеми тешко се приземји , се наведува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 332 | | | веќе видена

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 161 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 331 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во САД се урна товарен авион, неизвесна судбината на екипажот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: