Мета: Ако добиеме датум на 18 октомври ќе го одликувам Рама

Албанскиот претседател Илир Мета престојува во Стразбург каде се сретна со претседателот на Венецијанската комисија, Џани Букичио. Во соопштението од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шест месеци по политичката криза, албанското владејачкото мнозинството презеде конкретен чекор за воспоставување дијалог со вонпараламентарната опозиција. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, која ја предводи обединетата опозиција,експресно реаграше на јавно упатената покана на премиерот Еди Рама за ...
| | веќе видена | слични

Конференција на високо ниво за изборните реформи ќе се одржи во Тирана на 25 септември. Веста беше потврдена од ОСБЕ за решвање на проблемите со изборниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Претседателот Илир Мета изјави дека е многу незадоволен од лидерот на опозициската Демократска партија, Љуљзим Баша, но и лидерот на владеачките социјалисти и ...
| | веќе видена | слични

Останато

– Јавното обвинителство на Република  Македонија од Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското ...
сите 292 | | | веќе видена

Против поранешната специјална обвинителка Катица Јанева биле обезбедени докази дека таа, а не судијата на претходна постапка надлежен за „Империја“, дала ...
сите 283 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 32 | | | веќе видена

Властите им објавија војна на лажните вести, пропагандата и дезинформациите. Премиерот Зоран Заев, на првиот состанок на акционата група за координирање на ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мета: Ако добиеме датум на 18 октомври ќе го одликувам Рама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: