Франческо Тоти – Фудбалска икона, принц на Рим, спортски работник… И актер?! (видео)


Франческо Тоти смени правец и најде сосема различна професија со која ќе се занимава во иднина наместо да остане во фудбалскиот свет. Иконата на Рома пред ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Рома во последното коло од Серија A во натпревар со шест гола однесоа победа против Сасуоло со 4:2. После натпреварот во центарот на вниманието ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Рома се радува на првиот триумф во новата сезона, вечерва „волчицата" одигра спектакуларно прво полувреме и го совлада Сасуоло со 4-2.Лоренцо Пелегрини ја ...
| | веќе видена | слични

Прва победа за Рома во новата сезона, „волчицата“ вечерва со 4-2 ја доби пресметката со Сасуоло и се радува на три бода. Италија Лоренцо Пелегрини ја ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Рома ја запиша првата сезонска победа во Серија А и тоа во пресметката против Сасуоло со 4-2. Домашниот состав имаше пеколно прво полувреме на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 448 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 117 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 123 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 59 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франческо Тоти – Фудбалска икона, принц на Рим, спортски работник… И актер?! (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: