Судии во ПМФЛ – 5.коло: Јакимовски ќе им суди на Шкендија и Работнички


4 копии

Во дербито на колото од првата македонска фудбалска лига, Вардар како гостин го совлада Шкупи со 2-1, и со новите три бода, се искачи на второто место на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Силекс ја прекинааа низата од три порази, откако попладнево во Кратово го победија Борец со 3:0. Серијата голови ја отвори Серафимовски уште во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Екипата на Вардар ја продолжи одличната серија на резултати и славеше против вечниот ривал Шкупи со 2-1 во денешниот меч од 6 рунда во нашата прва фудбалска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 250 | | | веќе видена

Кога овие знаци ќе се спојат, има искри на сите страни. Рак и Јарец Врската меѓу чувствителните Ракови и доминантните Јарци лесно може да ја изгуби својата ...
сите 164 | | | веќе видена

Иранскиот министер за надворешни работи, Мохамад Џавад Зариф ги обвини САД дека со новите санкции против иранската централна банка сакаат да ги спречат ...
сите 458 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судии во ПМФЛ – 5.коло: Јакимовски ќе им суди на Шкендија и Работнички

Од:
До кого (е-маил):
Порака: