Бујар Османи ја пресече роденденската торта ФОТО


Османи не вршел инспекција, туку увид. Вицепремиерот за саботното возење се правдаше дека не излегол надвор од своите ингеренции. Ако треба истото ќе го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако вицепемиерот Бујар Османи ги строеше викендов директорите кои не поставиле двојазични табли, па се објави на Фејсбук, вели дека не вршел инспекција, ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Вицепремиерот Бујар Османи денеска изјави дека во саботата бил во јавен увид за употреба на Законот за употреба на јазиците и оти не се работи за инспекција. ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Бујар Османи се огласи после реакцијата на јавноста на неговата „проверка“ на таблите на државните институции. Пред неколку дена Османи возеше со ...
| | веќе видена | слични

Исто така, рече дека ќе ја плати казната што му била изречена од МВР за зборување на мобилен телефон додека вози, посочувајќи дека тој би можел да ги предводи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако мислеше дека морони живеат во Македонија, си се зезнал. Не се сите. Можеби ги мислиш за такви од твојот коалиционен партнер – не знам. На следните избори ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Aкцијата на вицепремиерот Бујар Османи кој викендов проверуваше колку се спроведува законот за јазици предизвика лавина реакции во јавноста. Османи направи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
сите 733 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 261 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 61 | | | веќе видена

Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена на струја како ...
сите 179 | | | веќе видена

На 10 август 2001 година, воено товарно возило на Армијата на Република Македонија, на патот кај месноста Љуботенски бачила во Скопско, нагази на две ...
сите 72 | | | веќе видена

Социјалните мрежи ги седнаа пред компјутер и загрижените родители, но и наставниците .За кратко време се формираше и фејсбук група ПОДДРШКА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бујар Османи ја пресече роденденската торта ФОТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: