Да се сузбие митот: И во ЕУ може да се прави ајвар и зимница

Центарот за заедница на Општина Струмица денеска и утре ќе организира обука на тема „Разбирање на родовата компонента во демократските општества“. Како што ...
| | веќе видена | слични

Четири училишта од општина Крива Паланка во кои настава посетуваат ученици од руралните средини ќе добијат донација на спортска опрема и реквизити за спорт за ...
| | веќе видена | слични

Во склоп на Проектот за младинско изразување ,„Youth Expression Project“ финансиран од Европската унија кој се спроведува од Младински образовен форум во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 432 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 177 | | | веќе видена

Протестот против насилството врз здравствените работници го наиде на поддршка и кај власта. Ресорниот министер Венко Филипче ќе присуствува на собирот закажан ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да се сузбие митот: И во ЕУ може да се прави ајвар и зимница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: