Ласло Трочани како еврокомесар за проширување – триумф на Орбан над ЕУ

Дипломатски триумф на конзервативниот премиер Виктор Орбан – неговиот поранешен министер за правда Ласло Трочани треба да преземе една од клучните позиции во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Еврокомесарот за проширување во заминување, Јоханес Хан, верува дека треба да му се даде шанса на неговиот назначен наследник, Унгарецот Ласло Трочањи, да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Сослушувањата на кандидатите за еврокомесари во Европскиот Парламент ќе се одржат од 30 септември до 8 октомври. Европратениците се подготвуваат за жестоки ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Можеби најризичниот потег на претседателката Урсула фон дер Лајен во составувањето на нов состав на Европска комисија е да го даде ресорот животната средина и ...
| | веќе видена | слични

Можеби најризичниот потег на претседателката Урсула фон дер Лејен во составувањето нова Европска комисија да го назначи најмладиот комесар во историјата на ЕУ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 148 | | | веќе видена

Ветувањето на актуелниот премиер на СДСМ, Зоран Заев државниот јавен обвинител да биде на предлог на опозицијата, дадено пред пет години, сега е неприфатливо ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска повторни упати порака и потсетување до родителите кои користат продолжено породилно боледување и до ...
сите 189 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 232 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 52 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ласло Трочани како еврокомесар за проширување – триумф на Орбан над ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: