Рамос: Ако можеше Канаваро во 2006 да ја освои Златната топка, може и тој сега


Додека беше Кристијано Роналдо во Реал Мадрид, Португалецот имаше загарантирана поддршка од својот тогашен соиграч Серхио Рамос. Како капитен на Шпанија, Рамос ...
| | веќе видена | слични

Maлку недостасувала Немања Видиќ да заигра за друг клуб од Премиер лигата. Немања Видиќ во текот на својата блескава кариера најголема трага остави на Островот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стоперот на Ливерпул, Вирџил Ван Дијк важи за еден од најдобрите, ако не и најдобар централен дефанзивец во моментов. Сепак, Холанѓанецот не блескаше на ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот шпански голман Икер Касилјас даде интересен предлог за воведување на реформи во состемот при доделување на престижната награда „Златна топка“. ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот капитен на Манчестер Сити, Винсент Компани, за кого пред неколку дена се играше опроштален натпревар на „Етихад“ за медиумите го откри најдобирот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска и министерот за здравство Венко Филипче вечерва во Владата остварија средба со дел од родителите, ...
сите 302 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 216 | | | веќе видена

Љупчо Палевски е во добра здравствена состојба по вчерашниот брутален напад пред неговиот дом во Скопје. Уредникот на Инфомакс Александар Митовски објави ...
сите 62 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 143 | | | веќе видена

Страшна трагедија во Бразил го шокираше фудбалскиот свет изминатава ноќ. 20-годишниот фудбалер на бразилскиот третолигаш Национал Атлетико, Винисиус Корсини е ...
сите 59 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“, Никола Мицевски денеска се обрати на собраниската седница. Мицевски ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рамос: Ако можеше Канаваро во 2006 да ја освои Златната топка, може и тој сега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: