Зијадин Села: Во „Рекет„ има бомба и за Бујар Османи?


10 копии

Елми Азири од Алијанса за Албанците во синоќешното издание на „Клик Плус“, ја обвини ДУИ дека била против идејата во СЈО да се вклучат обвинители од САД и ЕУ, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првиот човек на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, вчера рече дека има сознанија оти во материјалот за скандалот „Рекет“ има „бомби“ и против вицепремиерот ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села во интервју за ТВ21 вели дека треба да се усвои само новиот закон за ЈО, а не да се формира ново обвинителство ...
| | веќе видена | слични

Секако дека доколку не се постигне договор за Закон кој треба да се состави од политичките фактори кои се релевантни, а не само од македонските политички ...
| | веќе видена | слични

Различно гледиште од експертите по кривично право за Законот за Јавно обвинителство. Пропаѓањето на синоќешните преговори не е изненадувачко, смета професорот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Концептот на спогодбата како мерка за поефикасно судство во домашната пракса не е заживеана и не ги исполнува очекувањата за намалување на бројот на случаи кои ...
| | веќе видена | слични

Погубно е да се решаваат системски работи на база на дневна политика и врз основа на конкретни интереси на политичките елити. Воопшто решението да се згасне ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Мод мотото „Доста е! Стоп за насилството врз здравствените работници“ денеска во 11 часот ќе се одржи протест на здравствените работници, по неодамнешните ...
сите 186 | | | веќе видена

 Дали ова ќе биде вашиот среќен ден? Дали работите ќе ви одат од рака? Што ви предвидува хороскопот – на кое поле ѕвездите ви се наклонети и каде постојано ќе ...
сите 176 | | | веќе видена

28-годишниот Његош Радосавлјевиќ, припадник на Пожарникарно-спасувачката екипа настрадал кога паднал од чамец, затоа што неговиот другар Слободан К. нагло го ...
сите 62 | | | веќе видена

Преговори во живо на телевизија 24 – новиот закон за јавно обвинителство на масата на отворено. Ќе има ли правда или ќе се вкорени неправдата – кој ги брани ...
сите 175 | | | веќе видена

Која била улогата на владиниот генерален секретар, Драги Рашковски во тендерот за набавка на радарска опрема во М НАВ? Дали во целиот случај има малверзации ...
сите 101 | | | веќе видена

После нападот на саудиските нафтени построенија , многумина ги мачат прашањата: Како нација која има 6 најголем воен буџет на светот и 6 врвни противвоздушни ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зијадин Села: Во „Рекет„ има бомба и за Бујар Османи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: