Индустриската зона Раброво и селото Јосифово ќе се поврзат со регионалниот пат


Со финансиска помош од Бирото за регионален развој, Општина Валандово продолжува да инвестира во капитални проекти, како што велат оттаму, за да создава ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Почна имплементацијата на јавното приватно партнерство во Куманово за инсталација на ново современо улично осветлување со лед лампи, информираше денеска, ...
| | веќе видена | слични

Во реонот на Бојмијата почна спроведувањето на втората фаза од изградбата на канализациската мрежа во која треба да се инсталира секундарна цевководна мрежа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 300 камиони и градежна механизација се ангажирани за асфалтирање на најфреквентната сообраќајница во Москва, улицата Тверскаја. Околу 8.000 тони асфалт ...
| | веќе видена | слични

Општините дарежливи, трошат повеќе отколку што имаат. Скапи автомобили, општински прослави, контроверзни тендери, во услови кога општините до гуша се ...
| | веќе видена | слични

Општина Центар го решава долгогодишниот проблем на нашите сограѓани од Маџир маало. Во соработка со Министерството за транспорт и врски, по добиен грант од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 384 | | | веќе видена

Борбата против криминалот, високата корупција мора да продолжи и ние навистина конечно мораме да имаме решение, со кое сите ресурси ќе бидат ставени во ...
сите 284 | | | веќе видена

 Психолозите имаат неколку совети за тоа што не треба да го правите на првиот состанок со личноста која ви се допаѓа, за да не оставите лош впечаток. Првите ...
сите 220 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 302 | | | веќе видена

Нови 30 дена е продолжен притворот на Катица Јанева која е трета осомничена во случајот Рекет. Кривичниот суд вчера на предлог на Обвинителството и го продолжи ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индустриската зона Раброво и селото Јосифово ќе се поврзат со регионалниот пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: