Саемот за автомобили во Франкфурт е доказ дека саемите не се како што беа порано


Изложбите за автомобили не се такви како порано. Годинашниот Саем во Франкфурт е најдобриот сведок на ова. Иако пристигнуваат 1.000 изложувачи од 32 земји, ...
| | веќе видена | слични

За сите ентузијасти и љубители на автомобилите, кои немаа можност да го посетат овогодинешниот саем во Франкфурт, сега имаат прилика да се запознаат со голем ...
| | веќе видена | слични

Првичната возбуда околу новото издание на Саемот за автомообили во Франкфурт што е во тек, веќе спласнува, а и онака не беше на нивото на претходните години. ...
| | веќе видена | слични

Активисти го блокираа главниот влез на саемот на автомобили во Франкфурт, протестирајќи против, како што наведуваат „разорувачите на климата и животната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Илјадници демонстранти се собраа денес, поради Саемот за автомобили во Франкфурт (IAA), истакнувајќи ги своите барања за зголемување на еколошкиот транспорт, ...
| | веќе видена | слични

Демонстрантите побараа активност од надлежните во справувањето со климатските промени. Барањата на организаторите на протестите се однесуваат на престанок на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел, отворајќи го во четвртокот Меѓународниот автомобилски саем во Франкфурт, ги повика производителите на автомобили повеќе ...
| | веќе видена | слични

Таа истакнала дека пред авто-индустријата претстои „херкулска“ задача за да создаде одржлив начин за транспорт, користејќи други ресурси кои не го загадуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Oткако двете партии излегоа со заедничко соопштение дека се блиску до договор, извори од СДСМ за „360 степени“ велат дека средбата Љупчо Николовски и Артан ...
сите 461 | | | веќе видена

Либанците се истрајни и трпеливи и покрај сите кризи низ кои минале, но Либан се соочува со веројатно најголемата криза досега по граѓанската војна, вели ...
сите 474 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 327 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 130 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саемот за автомобили во Франкфурт е доказ дека саемите не се како што беа порано

Од:
До кого (е-маил):
Порака: