Раното станување е одлично и за регулирање на телесната тежина

Многубројни истражувања одамна докажаа дека престојувањето во природа ги репродуцира последиците од стресот. Оддалечувањето од секојдневната врева, автоматски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Краток престој во природа има позитивно влијание врз човекот, без разлика на годините. Парковите во градовите се мали зелени оази и се идеални за ослободување ...
| | веќе видена | слични

Повремените дневни дремки, еднаш до двапати неделно, може двојно да го намалат ризикот од срцев или мозочен удар, покажа швајцарско истражување. Научниците ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 237 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 295 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Реакции во јавноста предизвика мејл од Министерството за образование и наука кој наставниците ги испраќаат до родителите на учениците за тоа на какви уреди ќе ...
сите 256 | | | веќе видена

Платежни картички за пензионери и невработени ќе бидат дел од новите мерки кој денеска ќе биде усвоен и презентиран. Вкупно 350 милиони евра ќе вреди ...
сите 221 | | | веќе видена

Некогаш тоа беше само шега на шегобијците од К-15, меѓу нив и советникот во Владата на СДСМ Бубо Каров. Сега тоа веќе не е шега туку официјален вокабулар на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раното станување е одлично и за регулирање на телесната тежина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: