Нема конкретен одговор зошто тешко болниот скопјанец не добива инвалидска пензија?

Кај Бане Најдовски од Ајватовци не е утврдена општа неспособност за работа поради остварување на право за инвалидска пензија и затоа барањето на Најдовски е ...
| | веќе видена | слични

Бане Најдовски од Ајватовци и Ацо Јовановски од Скопје кои неколкупати ги одбивале за инвалидска пензија и покрај здравствената состојба, не се нашле пред ...
| | веќе видена | слични

Специјалист Невропсихијатар, интернист, физијатар и специјалисти по семејна и медицина на трудот одлучуваат кој има право на инвалидска пензија. Тие се во ...
| | веќе видена | слични

Со тешки физички последици по прележан мозочен удар од 2013, Ацо Јовановски од Скопје неможе да им докаже на институциите дека е неспособен за работа. Три пати ...
| | веќе видена | слични

Германката Мајке Б. (49), која е обвинета за злоупотребување на штитеникот и измама, ги лажела службите за здравствено осигурување и државните институции дека ...
| | веќе видена | слични

Германката Мајке Б. (49) која е обвинета за злоставување на штитеници и измама, ги лажела службите за здравствено осигурување и државните институции дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски утре се враќаат во судница да го застапуваат предметот Монструм. Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески веќе започнал со ...
сите 337 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 379 | | | веќе видена

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 68 | | | веќе видена

Македонската одбојкарска репрезентација не успеа да се најде во осминафиналето на Европското првенство, откако во последниот натпревар во групата Финска ...
сите 348 | | | веќе видена

 Психолозите имаат неколку совети за тоа што не треба да го правите на првиот состанок со личноста која ви се допаѓа, за да не оставите лош впечаток. Првите ...
сите 185 | | | веќе видена

Нови 30 дена е продолжен притворот на Катица Јанева која е трета осомничена во случајот Рекет. Кривичниот суд вчера на предлог на Обвинителството и го продолжи ...
сите 408 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема конкретен одговор зошто тешко болниот скопјанец не добива инвалидска пензија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: