Потпишан договор за Регионален туристичко-научен музеј за ретки минерали во Пробиштип

Директорката на Центарот за развој на Источен плански регион, Драгица Здравева и градоначалникот на Општина Пробиштип Драган Анастасов денеска потпишаа ...
| | веќе видена | слични

По 40-тина години и собрани над 250 примероци на ретки минерали, во Пробиштип почна изградбата на првиот музеј на ретки метали и специфични минерали. Освен по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нефункционални информативни табли за културното и историското наследство во Скопје на коишто е напишано дека се поставени со финансиска поддршка од ...
| | веќе видена | слични

Миграцијата на населението од руралните средини, како и миграцијата од другите региони придонесе кон огромна просторна промена во урбанистичкиот и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Регионална конференција „Градење на функционално-просторни и економски структури за подобро интегрирање на урбаните со руралните средини во Скопскиот плански ...
| | веќе видена | слични

Градоначаликот на општина Ново Село, Никола Андонов и раководителката на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, Жулиета Ѓуркова потпишаа договор ...
| | веќе видена | слични

Намалување на диспаритетите во 8-те плански региони во однос на економскиот развој, социјалата и животната средина, се главни предуслови за подобрување на ...
| | веќе видена | слични

Пограничните региони помеѓу Македонија и Бугарија максимално ги користат можностите за реализација на заеднички проекти. Соработката континуирано се подобрува ...
| | веќе видена | слични

Преку ИПА фондовите, со првата и втората програма, досега се реализирани 450 проекти во вкупна вредност од 557 милиони евра. Со ИПА три програмата веќе станува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Воспитувачка во градинката „Младост“ во Тетово позитивна на Ковид-19. Освен неа, во изолација се испратени и две деца за кои се грижела, иако тие сега за сега ...
сите 376 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 151 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Повторно лажни вести од белиот дворец, но има време, уште 4 години опозиција можеби ВМРО-ДПМНЕ ќе ја научи лекцијата од граѓаните Единствената партија која ...
сите 23 | | | веќе видена

Владата ги одобри согласностите за организирање настава со физичко присуство што ги определи Комисијата за барања поднесени од 2 до 14 септември во основните и ...
сите 247 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потпишан договор за Регионален туристичко-научен музеј за ретки минерали во Пробиштип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: