Наумовска: Ќе се трудам Битола да добие капитални инвестиции во образованието


-Гледајќи ја состојбата во образовните установи во различни општини, Битола долго време беше запоставена од претходнаа власт во однос на капитални инвестиции ...
| | веќе видена | слични

Преку нова компјутерска опрема се прави обид да се подигне колку е можно нивото на образование во стручните училишта и паралелки во Битола, како и интересот на ...
| | веќе видена | слични

Финска е позната по тоа што го има еден од најдобрите образовни системи во светот. Најново истражување за образованието од ОЕЦД ја става Финска на првото ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 257 | | | веќе видена

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 239 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева осомничена за случајот „Рекет“ останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил ...
сите 135 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на Свети Николе и на манастирот „Света Богородица“ во Свети Николе од каде испрати ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наумовска: Ќе се трудам Битола да добие капитални инвестиции во образованието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: