Наумовска: Ќе се трудам Битола да добие капитални инвестиции во образованието


-Гледајќи ја состојбата во образовните установи во различни општини, Битола долго време беше запоставена од претходнаа власт во однос на капитални инвестиции ...
| | веќе видена | слични

Преку нова компјутерска опрема се прави обид да се подигне колку е можно нивото на образование во стручните училишта и паралелки во Битола, како и интересот на ...
| | веќе видена | слични

Финска е позната по тоа што го има еден од најдобрите образовни системи во светот. Најново истражување за образованието од ОЕЦД ја става Финска на првото ...
| | веќе видена | слични

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 144 | | | веќе видена

Се што бара Бугарија веќе е прифатено од страна на премиерот Зоран Заев, а сега остана само последниот чин односно спроведувањето на бугарските услови по ...
сите 276 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наумовска: Ќе се трудам Битола да добие капитални инвестиции во образованието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: