Самоубиството е втора главна причина за смртноста кај младите


Секои 40 секунди една личност умира поради извршено самоубиство, пренесува Светската здравствена организација (СЗО) по повод Светскиот ден за превенција на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Експертите предупредуваат дека болест како грип може да помине низ целиот свет за 36 часа и да убие 50-80 милиони луѓе. Тоа е заклучок на експертите на ...
| | веќе видена | слични

Меѓународен панел на експерти, свикан од Светската банка и Светската здравствена организација (СЗО) предупреди дека пандемиите на заразни болести претставуваат ...
| | веќе видена | слични
12 копии
9 копии
6 копии
повеќе

Останато

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самоубиството е втора главна причина за смртноста кај младите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: