Самоубиството е втора главна причина за смртноста кај младите

2 копии

Секои 40 секунди една личност умира поради извршено самоубиство, пренесува Светската здравствена организација (СЗО) по повод Светскиот ден за превенција на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
6 копии
12 копии
6 копии

Во 2018 година во Македонија, според податоците од Државниот завод за статистика, од вкупниот број смртни случаи на насилна смрт, дури 26,4 % од несреќите се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 522 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 208 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 119 | | | веќе видена

ОВЕН Вложувате многу енергија во работата. Овој период ќе дознаете многу нешта кои не сте ги ни претпоставувале. Не трошете време на туѓите грижи и чувајте се ...
сите 158 | | | веќе видена

Неприфатливо е да се зборува за евентуална одмазда за нападите врз саудиските нафтени постројки, порача Русија и ги повика земјите во регионот и пошироката ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самоубиството е втора главна причина за смртноста кај младите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: