Апел за донации за скопјанка која има проблеми со срцето


Семејството Асан од Скопје упатува апел за донации до хуманите граѓани. Причината поради која ова семејство се наоѓа во незавидна состојба е нарушеното здравје ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За јавно-приватно партнерство во Итната медицинска помош во октомври ќе има јавна дебата кое од понудените решенија од физибилити студијата може да се примени, ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек во здравството не ја исклучува можноста за јавно приватно партнерство за Брзата помош. Веќе околу еден месец Министерството за здравство на маса ...
| | веќе видена | слични

Детската кардиохирургија е ставена на стен бај. Здравствените власти во моментот разгледуваат што ќе се прави понатаму, откако целиот тим од Државната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Суспендираните полицајци во битола да се вратат на работа, да се земе предвид психолошкиот момент, побара на протест полицискиот синдикат. Поддршка добија и од ...
сите 267 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 218 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија Красимир Каракачанов некогаш премногу ја сака Македонија, ама на погрешен начин, рече Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Стар ...
сите 233 | | | веќе видена

Турција и предложи на Русија конфликтот во Нагорно-Карабах да се реши со испробан метод, по примерот на сирискиот модел, изјави турскиот министер за надворешни ...
сите 267 | | | веќе видена

Во Општина Центар Жупа во новата 2020/2021 учебна година, за дел од ученците, пред се во подрачните училишта, ќе има настава со физичко присуство, а за дел ...
сите 144 | | | веќе видена

Почитувани медиуми, по вчерашните објави на социјалните мрежи, денес веќе и на интернет порталите за веста дека медицински сестри се одлеваат од јавното ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апел за донации за скопјанка која има проблеми со срцето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: