Педесетгодишна скопјанка уапсена за недозволена продажба на дрога

4 копии

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави обвинителен акт против едно лице за убиство на Пинета ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено за продолжено извршување на кривичното дело ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.А.(37) од с.Шипковица, тетовско, поради постоење основи на сомненние за сторено кривично дело „неовластено ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 205 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 293 | | | веќе видена

Реакции во јавноста предизвика мејл од Министерството за образование и наука кој наставниците ги испраќаат до родителите на учениците за тоа на какви уреди ќе ...
сите 356 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 22 | | | веќе видена

Четвртиот пакет мерки за поддршка на економијата ќе биде објавен денеска, а дел од мерките ќе бидат даночни олеснувања за одредени сектори. Владата планира од ...
сите 225 | | | веќе видена

Нема потреба од рестрикции и карантини, но ако има значајна промена на епидемиолошката слика првиот чекор би бил некоја форма на поблаги рестриктивни мерки, ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Педесетгодишна скопјанка уапсена за недозволена продажба на дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: