Прокисна покривот на болницата во Струга, хорор на одделот за дијализа, тече вода по собите

2 копии

На социјалните медиуми беше објавено видео од Заводот за нефрологија во Струга, каде што се гледа поплавената болница од вчерашното невреме. На видеото дел од ...
| | веќе видена | слични

Полека се санира состојбата на болничкиот оддел во ЈЗУ Завод за нефрологија Струга по синоќешното прокиснување на таваните. При вчерашниот пороен дожд неколку ...
| | веќе видена | слични

Струга, 11. септември 2019 (ИНПРЕС) – Невремето кое синоќа го зафати Охридско-струшкиот регион уште еднаш ја исфрли на површина потребата од ИТНА санација на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 311 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 199 | | | веќе видена

Протестот против насилството врз здравствените работници го наиде на поддршка и кај власта. Ресорниот министер Венко Филипче ќе присуствува на собирот закажан ...
сите 165 | | | веќе видена

На дело се случува рушење на правната држава и правниот систем, со цел Зоран Заев да создаде нова Катица на местото на Катица Јанева и на тој начин да продолжи ...
сите 183 | | | веќе видена

Боите на Македонија се оние што доминираат на бабините скутници, веленца, килими, миленца, шамии, чорапи, елеци, фанели: црвената, црната и жолтата. Боите на ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прокисна покривот на болницата во Струга, хорор на одделот за дијализа, тече вода по собите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: