Борис Џонсон апсолутно ја почитува независноста на судството, вели неговиот портпарол


Британскиот премиер Борис Џонсон апсолутно ја почитува независноста на судството, изјави неговиот портпарол, откако највисокиот апелациски суд во Шкотска ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон, во интервју во кое повторно ја нагласи својата одлучност да ја извади Велика Британија од Европската Унија до 31 октомври, ја ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 311 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 177 | | | веќе видена

Протестот против насилството врз здравствените работници го наиде на поддршка и кај власта. Ресорниот министер Венко Филипче ќе присуствува на собирот закажан ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борис Џонсон апсолутно ја почитува независноста на судството, вели неговиот портпарол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: