Цел Фејсбук плаче поради оваа потресна фотографија: „Ќерка ми наместо да си игра со децата, му помага на брат ѝ кој има леукемија“


3 копии

Срцепарателна фотографија од малата Обри (5), која го трие грбот на братот Бакет (4), кој боледува од леукемија, додека повраќа после химотерапија - стана ...
| | веќе видена | слични

Бременоста и породувањето треба да бидат најсреќните моменти во животот на една жена, но за жал кај многу тоа не е така. Така е и во овој случај каде оваа жена ...
| | веќе видена | слични

Точно 18 години помина од страотниот терористички напад кој се одигра во САД. Тој 11 септември 2001 година, припадниците на Ал Каеда грабнаа 4 американски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германката Мајке Б. (49), која е обвинета за злоупотребување на штитеникот и измама, ги лажела службите за здравствено осигурување и државните институции дека ...
| | веќе видена | слични

Срцепарателната слика од малата Обри (5) како го гали по грбот својот помлад брат Бекет (4), болен од леукемија, додека повраќа после хемотерапијата стана ...
| | веќе видена | слични

Рак во детството ја погодува целата фамилија. Слушате за финансиската и медицинска борба, но не ви кажуваат низ што поминуваат семејствата со повеќе деца, вели ...
| | веќе видена | слични

Младата мајка, Шерел Фаруџија од Кардиф станала алергична на вода откако се породила, а кога врне таа мора во целост да го покрие телото. Таа е само една од 35 ...
| | веќе видена | слични

Кога Дијана Хигман се обратила кај докторите поради постојан замор, се шокирала кога ѝ рекле дека ѝ преостануваат уште 72 часа живот. Оваа самохрана мајка ...
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 311 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 177 | | | веќе видена

Протестот против насилството врз здравствените работници го наиде на поддршка и кај власта. Ресорниот министер Венко Филипче ќе присуствува на собирот закажан ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цел Фејсбук плаче поради оваа потресна фотографија: „Ќерка ми наместо да си игра со децата, му помага на брат ѝ кој има леукемија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: