Употребата на антибиотици го зголемува ризикот за појава на оваа болест


Новото истражувања откри дека употребата на антибиотици може да го зголеми ризикот од развој на ревматоиден артритис за 60 проценти.Не е целосно јасно дали ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Оддалеченото село Ачароли во јужна Италија е познато по големиот број на постара популација и покрај пушењето и дебелината, а токму нивната долговечност е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пијат, пушат, се хранат нездраво и лесно доживуваат 100 години: Ова италјанско село е мистерија за научниците Одалеченото село Ачероли во јужна Италија познато ...
| | веќе видена | слични

Поминале веќе 4000 години откако Гилгамеш , кралот Урук тргнал за потрага по тајната за бесмртноста. Уште од тогаш човечката фасцинанција за подолг живот или ...
| | веќе видена | слични

Останато

Засега нема закажано средба на работните групи за законот за јавно обвинителство в сабота, велат од Министерството за правда, по информациите објавени во дел ...
сите 538 | | | веќе видена

И по два дена откако ја поднесоа иницијативата – опозиционерите повторно бараат поддршка од колегите пратеници за формирањето на анкетна комисија, која според ...
сите 354 | | | веќе видена

Македонската репрезентација која беше дел од Ц-групата што се играше во Словенија, не успеа да ја мине групата и покрај двете победи и освоените шест бода. ...
сите 371 | | | веќе видена

Стевче Донев ќе продолжува да го застапува предметот „Триста“, односно истиот кој му беше доделен од СЈО, а сега од редовното Јавно обвинителство, објави ...
сите 141 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 248 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 257 | | | веќе видена

 Каков тек на денот може да очекувате овој петок? Дали конечно енергијата ќе ви се врати пред викендот или ќе мора малку повеќе да се ангажирате? Дали среќата ...
сите 160 | | | веќе видена

Властите им објавија војна на лажните вести, пропагандата и дезинформациите. Премиерот Зоран Заев, на првиот состанок на акционата група за координирање на ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Употребата на антибиотици го зголемува ризикот за појава на оваа болест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: