Го успоруваат стареењето: Ова се трите најважни намирници за 30-годишните

Ако сакате барем на кратко да го стопирате стареењето и да спречите настанување на предвремени брчки, зајакнете ја исхраната со овие намирници!Печурки: ...
| | веќе видена | слични

Иако знаеме дека сестрите Кардашијан-Џенер живеат совршен живот, сепак, кога станува збор за нивниот беспрекорен изглед, тие имаат речиси бесплатни фитнес ...
| | веќе видена | слични

Сè што ќе внесете преку храната, влијае и врз изгледот на вашата кожа. Таа открива многу за нашите навики, вклучително и прехранбените. Најголем непријател на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 298 | | | веќе видена

Собранискиот спикер Џафери го врати на доработка предлогот за анкетната комисија за СЈО кој пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го достави до него и им даде рок ...
сите 355 | | | веќе видена

Се најавува нова преговарачка рунда за законот за јавно обвинителство и идниот статус на институцијата што треба да го наследи СЈО. Утре се споменува како ...
сите 289 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 39 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев нагласува дека ќе седне на маса со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со законот за јавно обвинителство, но откако ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Го успоруваат стареењето: Ова се трите најважни намирници за 30-годишните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: