Кучето починало 15 минути по сопственикот кој страдал од карцином


 Приказната на Рејчел Перман започнува со тажен пресврт, но крајот е навистина прекрасен. Оваа мајка се плашела дека нема да го дочека 5-тиот роденден на ...
| | веќе видена | слични

 Планирањето венчавка не е воопшто лесно, бидејќи многу нешта се надвор од ваша контрола. Тара Фолеј, девојка од Тексас, се соочила со една ваква ситуација. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трикратниот оскаровец Џек Николсон многумина го сметаат за еден од најдобрите ако не и најдобар актер на својата генерација. За него некои луѓе сметаат дека ...
| | веќе видена | слични

Факт е дека сè повеќе пријателства меѓу младите луѓе на социјалните мрежи прераснуаат во вистински и силни пријателства, па дури и брак. Убавата и паметна ...
| | веќе видена | слични

Купувањето преку апликации и онлајн-сервиси може да биде ризично ако не го проверите добро продавачот. На пример, може да ви се случи наместо телефон да купите ...
| | веќе видена | слични

Една мајка од Кина ги продала своите близнаци за 8.000 евра за да отплати долгови, а и за себе да си купи нов мобилен телефон. Двонеделните машки дечиња ги ...
| | веќе видена | слични

Покрај тоа што е премиер на Велика Британија, Борис Џонсон е и татко на пет деца. Четири од нив ги добил во брак со Марина Вилер, законската сопруга, додека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 237 | | | веќе видена

Значителен и суштински напредок во борбата против корупцијата постигна Република Македонија, што се должи на посветеноста, мерките и политиките на Владата ...
сите 199 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 273 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 22 | | | веќе видена

Четвртиот пакет мерки за поддршка на економијата ќе биде објавен денеска, а дел од мерките ќе бидат даночни олеснувања за одредени сектори. Владата планира од ...
сите 269 | | | веќе видена

Нема потреба од рестрикции и карантини, но ако има значајна промена на епидемиолошката слика првиот чекор би бил некоја форма на поблаги рестриктивни мерки, ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кучето починало 15 минути по сопственикот кој страдал од карцином

Од:
До кого (е-маил):
Порака: