Зошто се дебелееме во првата година од врската?

3 копии
3 копии

Најголем дел од лицата во своите дваесетти трошат во просек 34 отсто од нивните приходи за кирија во Велика Британија, покажа ново истражување, пренесува „ ...
| | веќе видена | слични

Едно најново истражување спроведено на 3.000 испитаници покажа дека веројатноста за раскинување или развод е поголема ако е повисока старосната разлика меѓу ...
| | веќе видена | слични

Здебелувањето во првата година од врската, што може да се случи и во првата година од живеењето заедно или во брак, најчесто е резултат на опуштање. Луѓето кои ...
| | веќе видена | слични

Сите жени кои чувствуваат притисок за што побрзо да стапат во брак и да имаат деца, не треба да брзаат, бидејќи британското истражување тврди дека таквите жени ...
| | веќе видена | слични

Точно 2.000 жени учествувале во истражувањето на една онлајн страница за запознавање луѓе, а едно хоби било најзастапено кај жените кои изнвеверувале. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со новите решенија практично ги обезбедивме сите случаи од СЈО да имаат судска целосна разрешница, изјави заменик-претседател на СДСМ и министерка за одбрана ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто се дебелееме во првата година од врската?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: