Зошто се дебелееме во првата година од врската?

3 копии
3 копии

Најголем дел од лицата во своите дваесетти трошат во просек 34 отсто од нивните приходи за кирија во Велика Британија, покажа ново истражување, пренесува „ ...
| | веќе видена | слични

Едно најново истражување спроведено на 3.000 испитаници покажа дека веројатноста за раскинување или развод е поголема ако е повисока старосната разлика меѓу ...
| | веќе видена | слични

Здебелувањето во првата година од врската, што може да се случи и во првата година од живеењето заедно или во брак, најчесто е резултат на опуштање. Луѓето кои ...
| | веќе видена | слични

Сите жени кои чувствуваат притисок за што побрзо да стапат во брак и да имаат деца, не треба да брзаат, бидејќи британското истражување тврди дека таквите жени ...
| | веќе видена | слични

Точно 2.000 жени учествувале во истражувањето на една онлајн страница за запознавање луѓе, а едно хоби било најзастапено кај жените кои изнвеверувале. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 622 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.885 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Почина една ...
сите 493 | | | веќе видена

Не смееме да експериментираме со најдрогоценото нешто-децата! Нашиот подмладок! Ќе останеле децата неписмени? Ќе бидам краток: Сè може да се надомести, ама ...
сите 302 | | | веќе видена

Согласно уставните одредби во член 90 став 1 рокот за доделување на мандатот е десет дена од констиуирањето на Собранието. Со денот на верификација на ...
сите 168 | | | веќе видена

Сите патници кои синоќа со авион на Визер од Скопје притигнаа во финскиот град Турку се ставени во карантин и ќе бидат тестирани за Ковид-19.Риита Лиукса, ...
сите 135 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има појава на изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. ...
сите 385 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 65 | | | веќе видена

Трамп ова го соопшти само неколку часа по руското објавување на формално одобрение за вакцина против коронавирусот Американскиот претседател Доналд Трамп ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто се дебелееме во првата година од врската?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: