Изменет сообраќаен режим на „Лазар Личеновски“ поради снимање филм


7 копии
14 копии
3 копии

Од денес, па во следните десет дена за сообраќај ќе биде затворен крак од улицата „Христо Татарчев“, и тоа на потегот од Енергосистем до новиот кружен тек. ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Како што соопшти МВР, сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници. МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските ...
| | веќе видена | слични

Увид во работите денеска извршија градоначалникот на општина Кисела Вода, Филип Темелковски заедно со претседателот на Советот на општината, Дарио Шимиќ. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во придружба на претседателот на Советот на Општината, Дарио Шимиќ направи увид во градежните работи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 432 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 177 | | | веќе видена

Протестот против насилството врз здравствените работници го наиде на поддршка и кај власта. Ресорниот министер Венко Филипче ќе присуствува на собирот закажан ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изменет сообраќаен режим на „Лазар Личеновски“ поради снимање филм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: