Новак е потешко повреден - го чека нова операција?

Српскиот ас моментно се наоѓа во Србија, два дена помина на Копаоник на „Другаријада“ , а се очекува за тој период за време на престојот во Белград одлучи дали ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ поради повредата беше приморан да направи пауза од тенисот. Поради повредата на рамото српскиот тенисер го предаде четвртфиналето на УС Опен. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светски познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ на својот Фејсбук профил сподели фотографии кои изненади многумина фанови ширум светот. Имено тие не ни можат да ...
| | веќе видена | слични

Познатиот српски тенисер Новак Ѓоковиќ објави фотографии на својот профил, и објаснува дека на нива во селото Брзече собирал компири, по што од луѓето добил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Андреа Пирло и официјално стана нов тренер на Јувентус. Италијанскиот фудбалски шампион вечерва потврди дека 41-годишниот Пирло потпиша договор со важност до ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новак е потешко повреден - го чека нова операција?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: