Новак е потешко повреден - го чека нова операција?

Српскиот ас моментно се наоѓа во Србија, два дена помина на Копаоник на „Другаријада“ , а се очекува за тој период за време на престојот во Белград одлучи дали ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ поради повредата беше приморан да направи пауза од тенисот. Поради повредата на рамото српскиот тенисер го предаде четвртфиналето на УС Опен. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светски познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ на својот Фејсбук профил сподели фотографии кои изненади многумина фанови ширум светот. Имено тие не ни можат да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатиот српски тенисер Новак Ѓоковиќ објави фотографии на својот профил, и објаснува дека на нива во селото Брзече собирал компири, по што од луѓето добил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 558 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 420 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 226 | | | веќе видена

Како што од ден на ден се зголемува бројот на новозаразени лица со Ковид-19 во државава, така расте стравот кај населението. Кичево беше еден од градовите кој ...
сите 434 | | | веќе видена

Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски во ...
сите 301 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 101 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новак е потешко повреден - го чека нова операција?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: