Шест милиони денари за иновации на најдобрите основци и средношколци


6 копии

Владата потпиша договори за 34 проекти на основни и средни училишта, кои беа наградени во рамките на Програмата „Предизвик за млади истражувачи 2“, на ФИТР и ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот национален комитет при Светските обединети колеџи објавува конкурс за делумни и целосни стипендии за заинтересирани средношколци. Повикот целосно ...
| | веќе видена | слични

Ова е победничкиот идеен проект изработен од учениците и менторите од ОУ „Даме Груев“ од Битола. Како првонаградено училиште, тимот успеа за својот иновативен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Фондот за иновации и технолошки развој денес во Владата потпиша договори за грантови со млади истражувачи од 34 основни и средни училишта во вториот повик ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Советот на јавни обвинители денеска ќе расправа за статусот на другите јавни обвинители во Специјалното јавно обвинителство, откако во саботата ја разреши ...
сите 465 | | | веќе видена

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 311 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 142 | | | веќе видена

Снежана Караџовска која пред три години настрада во сообраќајна несреќа во отворено писмо до надлежните институции и до п ремиерот Зоран Заев, претседателот ...
сите 118 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шест милиони денари за иновации на најдобрите основци и средношколци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: