Мицевски: СДСМ застана во одбрана на криминалите на Катица Јанева


Денеска на собраниска седница имаше обраќање координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски.Тој предложи да се дополни дневниот ред со точка ...
| | веќе видена | слични

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која во моментот е во притвор како третоосомничена во случајот „Рекет“ веќе е разрешена. Останува да се регулира ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Два дена и нешто друго во меѓувреме беше потребно пратениците на СДСМ Фросина Ременски (потпретседател на Собранието) и Александар Кирацовски (доскорешен ...
| | веќе видена | слични

Со истекувањето на мандатот на јавната обвинителка Катица Јанева, која вчера беше разрешена, завршува и мандатот на другите обвинители на СЈО. Советот на јавни ...
| | веќе видена | слични

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која во моментот е во притвор како третоосомничена во криминалната афера Рекет веќе е разрешена, а СЈО не постои. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 177 | | | веќе видена

Протестот против насилството врз здравствените работници го наиде на поддршка и кај власта. Ресорниот министер Венко Филипче ќе присуствува на собирот закажан ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицевски: СДСМ застана во одбрана на криминалите на Катица Јанева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: