Захарова: Слобода на говор само на хартија

4 копии
2 копии

До сега странските студенти по дипломирањето можеа да останат уште само четири месеци, според правилото донесено од претходната премиерка Тереза Меј додека ...
| | веќе видена | слични

Според новите предлози на британскиот премиер Борис Џонсон, студентите од други земји што студираат во Велика Британија ќе можат да останат во земјата две ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Странските студенти ќе можат да останат во Велика Британија две години откако ќе дипломираат и бараат работа, објави денеска Владата во Лондон. Тие досега беа ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија ќе им дозволи на странските студенти да останат две години не нејзината територија по стекнување на диплома за да ги задржи „најдобрите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Советот на јавни обвинители денеска треба да го констатира престанокот на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство. Во саботата сецијалната ...
сите 309 | | | веќе видена

Би сакал да ве известам, пред неколку денови примивме предлог од страна на владиниот тим по однос на законот за обвинителство, по кој знае кој пат забележавме ...
сите 554 | | | веќе видена

Како што порача Дескоска, напад врз здравствен работник е исто како да нападнете полицаец и предвидена е казна од една до 10 години за физички напад.
сите 151 | | | веќе видена

Откако државното обвинителство ги презеде преметите од СЈО, Советот на Јавните обвинители денеска им го прекина мандатот на десетте обвинители од тимот на ...
сите 140 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 249 | | | веќе видена

Бик Овој период ќе ви биде незаборавен од неколку причини. Напорно работевте за да стигнете до тука. Сонцето ќе биде во вашата петта и шеста куќа, без проблем ...
сите 143 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Захарова: Слобода на говор само на хартија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: