Царовска: Брвеница за првпат ќе добие градинка со капацитетет за 80 деца


Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска и градоначалникот Енвер Пајазити денеска беа на увид на градежните активности на новата градинка во ...
| | веќе видена | слични

За десетина месеци треба да биде готова првата детска градинка во Босилово која деновиве почна интензивно се гради. Станува збор за градинка со капацитет од 80 ...
| | веќе видена | слични

Пред присутните, Царовска изрази задоволство што за првпат во оваа општина се гради детска градинка во која ќе бидат згрижени 60 дечиња од општината. - Како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска попладнево учествуваше на маалска средба со жителите на општина Босилово. Пред присутните, Царовска изрази ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Да се зголемат финансиските средства за субвенционирање на жени претприемачи, да се зголеми заложбата за квотата 50 отсто за жени на листи на парламентарните и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, денеска во Собранието го презентира годишниот извештај на Стратегијата за родова еднаквост за 2018 ...
| | веќе видена | слични

На 9 октомври 2018 година Владата на РСМ го усвои Националниот акциски план за имплементација на Истанбулската Конвенција за период 2018-2023. Во неговата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 638 | | | веќе видена

Сите обвинители од Специјалното јавно обвинителство се враќаат во матичните освен притворената Катица Јанева која од денeска и практично е без работа. Нејзе ...
сите 402 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 176 | | | веќе видена

ОВЕН Вложувате многу енергија во работата. Овој период ќе дознаете многу нешта кои не сте ги ни претпоставувале. Не трошете време на туѓите грижи и чувајте се ...
сите 136 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 224 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска: Брвеница за првпат ќе добие градинка со капацитетет за 80 деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: