Тивката “џебна ракета“ од Јапонија - дебитираше малата електрична „Хонда е“


Продукциската верзија на моделот “е“ речиси е идентичен прототип на ова возило кое беше претставено во март. „Хонда е“ имаше светска премиера во актуелниот ...
| | веќе видена | слични

Јапонската компанија има големи очекувања од малиот градски автомобил на струја кој дебитираше на годинешниот автомобилски саем во Франкфурт.Хонда сега очекува ...
| | веќе видена | слични

Ферари пред една година потврди дека работи на својот прв SUV модел и истовремено го откри неговото име а „AutoCar“ пишува дека автомобилот ќе има премиера во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

„ID.3“ ја проширува понудата на германскиот автомобилски гигант како прв модел на комплетно новата генерација на електрични возила - со нула емисии, извонредна ...
| | веќе видена | слични

Денес, во светот на автомобилите, се почесто се зборува за инчи отколку за „коњи“. Во Кина, тоа добро го знаат, па решиле да понудат модел кој со еден детал ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Oткако двете партии излегоа со заедничко соопштение дека се блиску до договор, извори од СДСМ за „360 степени“ велат дека средбата Љупчо Николовски и Артан ...
сите 461 | | | веќе видена

Интерпол ќе испрати тим експерти во Бејрут за да им помогне на либанските власти во истрагата за катастрофалната експлозија во пристаништето. – На барање на ...
сите 473 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 328 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 131 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тивката “џебна ракета“ од Јапонија - дебитираше малата електрична „Хонда е“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: