Германија и стравот од рецесија: И покрај 1,3 милиони слободни работни места, се почесто договори на определено време

Германските компании сè почесто вработуваат работници на определено време, а една од причините би можела да биде страв од рецесија, која е веќе прогнозирана за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

26 директори на скопските клиники добија прекршочни пријави од Антикорупциска комисија бидејќи не доставиле анкетни листови за тоа колку имот поседуваат и дали ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата ги одобри согласностите за организирање настава со физичко присуство што ги определи Комисијата за барања поднесени од 2 до 14 септември во основните и ...
сите 247 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена

Македонија веќе четири месеци го живее вториот бран на коронавирусот, но за власта и министерот за здравство Венко Филипче тоа беше ситуација под контрола. ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија и стравот од рецесија: И покрај 1,3 милиони слободни работни места, се почесто договори на определено време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: