ФК Лабуништа првите три кола ги исполни очекувањата на фановите

Тренерот на Гостивар, Марјан Србиновски, е задоволен од досегашниот тек на подготовките на овој тим во пресрет на новата сезона. Гостиварци веќе одиграа три ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Успешната сезона во 2019 година фудбалерите на Престон Македонија ја заокружија со победата во финалето против ФК Нонавадинг со што станаа шампиони во првата ...
| | веќе видена | слични

Капитенот на Пролет, Ласко Андоновски, има причина за задоволство по одличниот старт на скопскиот суперлигаш и двете победи на стартот од новата сезона. Иако ...
| | веќе видена | слични

Скопје го доби дерби дуелот од 4. коло во Втората лига – Запад против Лабуништа триумфирајќи минимално со 1-0 на Автокоманда со голот на Филип Јаневски во 93. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не престануваат демонстрациите во Бејрут, по силната експлозија на пристаништето, во која досега животот го загубија 158 луѓе а над 6.000 се повредени.Околу ...
сите 454 | | | веќе видена

Одбележувањето на големиот државен празник 2 Август – Денот на Републиката, Илинден годинава помина во услови на здравствени протоколи поради заштита од ширење ...
сите 214 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 144 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Значи, децата треба да одат на настава со физичко присуство во училишта: -затоа што така вели министерот за здравство кој има најмногу мртви во ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФК Лабуништа првите три кола ги исполни очекувањата на фановите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: