Како ќе изгледа следната пролет низ очите на брендот Оскар де ла Рента

Мантилите и кариранот принт секогаш ќе останат исконски симбол на Барбери. Но, потребите на општеството и сфаќањата на модата се менуваат, а со тоа треба да се ...
| | веќе видена | слични

Тргнувајќи од себе, Викторија Бекам секогаш во своите колекции го имплементира дизајнот што самата би го носела. Таа е заштитно лице на својот бренд, и тоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 205 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 273 | | | веќе видена

Реакции во јавноста предизвика мејл од Министерството за образование и наука кој наставниците ги испраќаат до родителите на учениците за тоа на какви уреди ќе ...
сите 355 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 22 | | | веќе видена

Четвртиот пакет мерки за поддршка на економијата ќе биде објавен денеска, а дел од мерките ќе бидат даночни олеснувања за одредени сектори. Владата планира од ...
сите 227 | | | веќе видена

Нема потреба од рестрикции и карантини, но ако има значајна промена на епидемиолошката слика првиот чекор би бил некоја форма на поблаги рестриктивни мерки, ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како ќе изгледа следната пролет низ очите на брендот Оскар де ла Рента

Од:
До кого (е-маил):
Порака: