Голеада во Саутемптон

Англија и Косово пак, одиграа интересен меч во Саутемптон, во кој домаќините славеа со 5:3 за четврта победа во четврти меч и во исто време нанесувајќи им го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Напаѓачот на ДСЦ Јунајтед, Вејн Руни, жали што Јозеп Гвардиола не бил селектор на Англија. Руни е убеден дека неговата генерација која играше за „Гордиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот долгогодишен член на „Црвените ѓаволи“ смета дека на неговата „златна“ генерација му недостасувал еден тренер со капацитет на Пеп Гвардиола, со ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот капитен на англиската фудбалска репрезентација и на Манчестер јунајтед, Вејн Руни, е разочаран што Пеп Гвардиола не бил селектор на Англија. Руни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Зоран Заев е сценаристот и режисерот на случајот „Рекет“ и тоа веќе сите го знаат. Зоран Заев е „капо ди тути капи“ и Зоран Заев е главата на криминалниот ...
сите 414 | | | веќе видена

По целодневна неизвесност, вечерва почна 135-тата собраниска седница на која пратениците ќе расправаат за предлог-законот за Јавно обвинителство и ...
сите 317 | | | веќе видена

Залудни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ да ја префрлаат топката за скандалот со медицинскиот отпад на СДСМ, кога фактите зборуваат за сосема нешто друго. Одговорноста ...
сите 136 | | | веќе видена

Нашето учество на состаноците на Алијансата беше учество на членка на НАТО која покажа дека е можен брз прогрес, дека е можно да се почитуваат плановите и ...
сите 261 | | | веќе видена

Министрите предупредија за можни проблеми во набавката на лекови и медицинска опрема од Кина, но исто така изразија доверба во информациите од Светската ...
сите 178 | | | веќе видена

Министерот за локална самоуправа, Горан Милевски, ги осуди навредите што ги упати еден од неговите службеници кон новинарот Бранко Героски. Тој истакна дека ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голеада во Саутемптон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: