Мајка ги продала бебињата близнаци за да си купи мобилен


5 копии

Купувањето преку апликации и онлајн-сервиси може да биде ризично ако не го проверите добро продавачот. На пример, може да ви се случи наместо телефон да купите ...
| | веќе видена | слични

Една мајка од Кина ги продала своите близнаци за 8.000 евра за да отплати долгови, а и за себе да си купи нов мобилен телефон. Двонеделните машки дечиња ги ...
| | веќе видена | слични

Една мајка од Кина одлучила да ги продаде своите новородени близнаци за 8.300 евра, за да ги отплати долговите од кредитите, но и за да си купи нов мобилен ...
| | веќе видена | слични

Изреката „крвта не е вода“ не значи ништо за оваа жена. Парите, за неа, се поважни од било што, па дури и од родените деца. Новопечената мајка од Кина ги ...
| | веќе видена | слични

Ни по 59 години од смртта на Џорџија Тен, спомените од неа не бледнеат, а најновите документи и сведоштва за жената која масовно тргувала со деца во Америка се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска во Македонија започна новата учебна година во досега најнеобични услови за следење на настава. Според планот на владата предвидено е од прво до трето ...
сите 355 | | | веќе видена

Четвртиот пакет мерки вреден 470 милиони евра, донесен од Владата предводена од СДСМ, е континуитет на досегашните мерки, но содржи и нови мерки кои значат ...
сите 405 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 216 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

На денешниот настан по повод почетокот на учебната година, во одговор на новинарско прашање, премиерот Заев објасни дека Владата секојдневно обезбедува нови ...
сите 117 | | | веќе видена

Видео на кое се гледа напад со беспилотно летало, врз ерменски војници, објави азербејџанското министерство за одбрана. Резервните сили на ерменската армија ...
сите 404 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајка ги продала бебињата близнаци за да си купи мобилен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: