Родители од Лисиче протестираат поради небезбедниот булевар за нивните деца


Граѓани од населбата Лисиче во скопската Општина Аеродром, веќе трета недела, не еден час го блокираат булеварот „12-та Македонска ударна бригада“ со барања до ...
| | веќе видена | слични

Како сардини во конзерва, така дечињата од основното училиште „Димитар Поп Георгиев-Беровски“ од Скопје ја следат наставата, се пожалија родителите. Дел од нив ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Со преполовувањето на училниците во училиштето „Димитар Поп Георгиев Беровски“ во населбата Хром во Скопје се скратуваат нормалните услови за настава, обвинија ...
| | веќе видена | слични

Училниците во подрачното основно училиште „Димитар Поп Георгиев- Беровски“ се преградени, со што им е оневозможено ефективно следење на наставата, реагираат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 257 | | | веќе видена

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 240 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева осомничена за случајот „Рекет“ останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил ...
сите 135 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на Свети Николе и на манастирот „Света Богородица“ во Свети Николе од каде испрати ...
сите 162 | | | веќе видена

„ Не може да се поистоветат снимките коишто Специјалното јавно обвинителство ги третираше како докази и овие снимки. Снимките од нелегалното прислушкување беа ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Родители од Лисиче протестираат поради небезбедниот булевар за нивните деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: