ДЕТАЛИ за сообраќајката во Маџари, ПОВРЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ

7 копии

Најмалку 50 лица загинаа откако воз излета од шините во југоисточната провинција Танганика рано утрово, соопштија од министерството за внатрешни на ДР Конго. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Најмалку 50 луѓе загинаа кога воз излета од шини во југоисточниот дел на Конго. – Се се случи рано утрово во југоисточната провинција Тангањика, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во тешка несреќа која се случила вчера на автопат во Хрватска, каде автомобил со германски регистарски таблици излетал од патот и се запалил, а на лице место ...
| | веќе видена | слични

Во недела попладне дојде до тешка несреќа на автопатот А3 (Загреб – Славонски Брод) во близината на Буковлје, загинаа неколку лица, соопшти хрватската ...
| | веќе видена | слични

Во тешка сообраќајка во Хрватска на автопатот А3 недалеку од Славонски Брод загинале две лица, јавува Индекс.хр. Според досегашните информации, познато било ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сообраќајња несреќа се случила вчера на патот Радуша- Скопје во која учествувал заменик директорот на затворот Идризово, Садуш Арифи, пишува весникот Но, за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 397 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 199 | | | веќе видена

Протестот против насилството врз здравствените работници го наиде на поддршка и кај власта. Ресорниот министер Венко Филипче ќе присуствува на собирот закажан ...
сите 165 | | | веќе видена

Боите на Македонија се оние што доминираат на бабините скутници, веленца, килими, миленца, шамии, чорапи, елеци, фанели: црвената, црната и жолтата. Боите на ...
сите 90 | | | веќе видена

Младите се срамат од Зоран Заев и од оние малкумина од СДММ кои го бранат криминалот на владата Единствената брана на европската иднина на Македонија е Зоран ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕТАЛИ за сообраќајката во Маџари, ПОВРЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: