Хероин пронајден во стан на битолчанка во Гостивар

2 копии
2 копии

Во Скопје уапсени пет млади лица откако полицијата извршила претрес, а кај нив е најдена марихуана. Првиот случај бил вчера вечер во 21.30 часот полициски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 16-ти септември 2019 година, околу 15:30 часот во СВР Охрид пријавено е дека на улицата „Јане Сандански“ во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир. – Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на СДСМ Костадин Костадинов на денешната прес – конференција во Собранието ги повика пратениците од сите пратенички групи, како што рече, да се ...
сите 738 | | | веќе видена

Доцна во ноќта хибридниот режим на Зоран Заев го покажа целото свое лице. Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи  по диктат на Заев, а по ...
сите 364 | | | веќе видена

Откако беа договорени изборите, Заев покажува дека е способен да ги направи и најниските работи, само за да не одговара пред законите и граѓаните на Република ...
сите 478 | | | веќе видена

Во првата половина на март се очекува ратификација на Протоколот за членство во НАТО од страна на шпанскиот Парламент, по што во текот на тој месец се очекува ...
сите 259 | | | веќе видена

Не знам дали овој парламентарен состав, пред самото распуштање, ќе го усвои новиот закон за Јавното обвинителство. Очекувам тоа да се случи. Гледам, постои ...
сите 278 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ рече дека по доаѓањето на власт, ВМРО-ДПМНЕ ќе обезбеди 4 ...
сите 136 | | | веќе видена

“Доцнам зошто бев физички нападнат од затворски слубежници” – рече обвинетиот  во “Рекет” Бојан Јовановски при влезот во судницата обраќајќи се на новинарите. ...
сите 320 | | | веќе видена

Светската здравствена организација (СЗО) разработува мастер план за координирање на клиничките испитувања на коронавирусот, изјави генералниот директор Тедрос ...
сите 132 | | | веќе видена

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојановска од денешната расправа за законот за ЈО од говорницата истакна дека власта не носи европски закон затоа што во ЕУ ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хероин пронајден во стан на битолчанка во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: