Најчестите стравови кај децата


 Сите родители сакаат само најдобро за своите деца. За жал, многу родители ги воспитуваат своите деца точно како што научиле од нивните родители, кои живееле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Разводот е при врвот од листата на стресни состојби и за двајцата партнери, без оглед на тоа што едниот секогаш мисли дека на оној другиот му е полесно. Кај ...
| | веќе видена | слични

 Првите неколку месеци се најважни за поврзување на родителите со новороденчето, а условите кои компаниите ги даваат не секогаш овозможуваат отсуство и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема поголема љубов на светот од онаа на родителите кон своите деца. Да се биде родител значи да се преземе голем чекор и голема одговорност. Растењето и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 250 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва по победата на македонската одбојкарска репрезентација упати честитка до одбојкарите.-Честитки за јуначката ...
сите 327 | | | веќе видена

Јавноста во Македонија како да не може да поверува во капацитетите на Бојан и Катица и нивната умешност да изнудат пари на ваков начин, и како да бара нови ...
сите 160 | | | веќе видена

Бидете внимателни, ограничената агресија нема да остане ограничена . Ќе следи казна а ќе продолжиме до конечно уништување на било кој агресор, порача шефот на ...
сите 462 | | | веќе видена

Знаете кога за некои жени ќе кажат дека се фатални. Тие секогаш се самоуверени, немаат табуа, а не се нималку конзервативни. И не е ни малку чудно што речиси ...
сите 177 | | | веќе видена

Изјавата на адвокатката Ирена Фрчковска, бранителка на притворената бивша СЈО Катица Јанева, им го дигна притисокот и на граѓаните и на правните стручњаци, со ...
сите 229 | | | веќе видена

Нова лидерска средба е можна ако работните групи ги приближат ставовите или постигнат договор за Законот за јавно обвинителство, велат и од власта и од ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најчестите стравови кај децата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: